Logo
Audi A8 W12 Avant Allroad

Audi A8 W12 Avant Allroad - luksusowe kombi od Castagna Milano

Audi A8 W12 Avant Allroad nie jest kolejnym modelem niemieckiej marki. Jakoś producenci nie widzą potencjału w budowie luksusowego kombi z potężnym silnikiem i możliwościami terenowymi. Nie jest to jednak problem dla firm tuningowych.

Audi A8 W12 Avant Allroad Audi A8 W12 Avant Allroad

Castagna Milano zapowiedziała właśnie taki projekt. Włoska firma jest znana z budowy osobliwych nadwozi i projektów znacząco wykraczających poza standardowy motoryzacyjny luksus. Za bazę nowego projektu posłużyło Audi A8 poprzedniej generacji. Linia dachu została zmieniona przez elementy z włókna węglowego.

Całkiem eleganckie nadwozie kombi wymaga godnego napędu. Dlatego postawiono na silnik W12 o mocy 500 KM i momencie obrotowym 625 Nm. Oczywiście cała moc trafia na wszystkie koła za sprawą napędu Quattro. Oczywiście nadwozie zostało wzbogacone o osłony charakterystyczne dla maszyn z serii Allroad.

Nie zdradzono na razie szczegółów technicznych. Nie wiemy czy zawieszenie zostało zmodyfikowane, ani nie poznaliśmy detali wnętrza. Możemy założyć, że na pokładzie znajdziemy wszystko czego dusza zapragnie. Zainteresowani będą się musieli zgłosić bezpośrednio do tunera.

2018-12-22 - J. Kruczek

2

Komentarze do:
Audi A8 W12 Avant Allroad - luksusowe kombi od Castagna Milano

ZUO 2018-12-26 10:53

To jakieś s-f raczej, bo w obecnych czasach wsadzanie silnika W12 o mocy ledwo 500KM to zwyczajne marnotrastwo i generowanie bezsensownych kosztów oraz narazenie sie na zakaz wjazdu w reprezentacyjne częsci miast. Wiec...NIkt, dosłownie - NIKT go nie kupi.

Masz prawo 2019-02-04 15:25

do wlasnego zdania ale nie wypowiadaj sie za innych. To ze ty bys nie kupil pomijajac wzgledy finansowe to nie znaczy ze nie ma chetnych na samochody unikatowe, a takim jest to audi.