Logo
Exy Monster X

Exy Monster X - imponujący potwór od Carlex Design

Carlex Design stworzył dywizję Pickup Design, która zgodnie z nazwą zajmuje się przemianą pickupów w pojazdy wyrwane z innej rzeczywistości. Idealnym przykładem tej filozofii jest koncept Exy Monster X bazujący na Mercedesie X.

Exy Monster X Exy Monster X

Exy Monster X już na pierwszy rzut oka wyróżnia się sześcioma kołami. Jednak ten element jest chyba najbardziej przyziemny. Całe nadwozie tej bestii zostało bowiem wykonane z włókna węglowego. Jak widzimy karoseria nie tylko się wydłużyła, ale jest też znacznie szersza i cechuje się potężną muskulaturą. Nie zabrakło licznych wlotów powietrza podkreślających potęgę bestii.

Wnętrze paki pokryto żółtą farbą perfekcyjnie kontrastującą z karbonowym nadwoziem. Taki sam kolor znalazł się na hakach, zaciskach hamulców czy dachowej belce oświetlenia LED. Nie pokazano zdjęć wnętrza, ale możemy być pewni, że Carlex Design w tym temacie nie zaniżył poziomu.
Exy Monster X Exy Monster X
Co ciekawe Exy Monster X nie jest autem terenowym. Pickupa skonfigurowano jako torowy samochód bezpieczeństwa. Stąd także wmontowane w belkę oświetleniową żółte oświetlenie ostrzegawcze. Niestety nie znamy szczegółów napędu. Ciekawe kiedy takie bestie pojawią się na drogach, a Carlex Design zapowiada, że tak się stanie.
Exy Monster X Exy Monster X Exy Monster X

2018-12-16 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Exy Monster X - imponujący potwór od Carlex Design