Logo
Honda Civic Type R

Mugen RC20GT, czyli Honda Civic Type R na sterydach

Honda Civic Type R w najnowszej odsłonie zbierała pochwały między innymi za agresywny wygląd. Większość producentów nie odważyła się wyposażyć w takie bodykity swoich hot-hatchy. Jednak zawsze znajdzie się ktoś, dla kogo aerodynamika Civica jest zbyt uboga.

Honda Civic Type R Honda Civic Type R

I tu z pomocą przychodzi Mugen. Nadworny tuner Hondy pokazał w zeszłym roku koncept RC20GT. Ten szokował jeszcze bardziej rozbudowanym nadwoziem zmieniającym hot-hatcha w iście wyścigowy prototyp. Teraz Mugen pokazał najnowszą wersję konceptu RC20GT. I przedstawił go jako przedprodukcyjny koncept.

Tuner zapowiada, że ta maszyna już niedługo trafi do produkcji. Auto na pierwszy rzut oka nie różni się od zeszłorocznego konceptu. Jednak Mugen zdradza, że elementy aerodynamiczne zostały przestrojone po testach na torze. To samo dotyczy zawieszenia czy napędu. Nie zdradzono szczegółów specyfikacji, ale te mają zostać ujawnione wkrótce. Pakiet modyfikacji zadebiutuje wkrótce na rynku japońskim.
Honda Civic Type R Honda Civic Type R
Przy okazji firma pokazała fotografie pojazdu Mugen Civic Type R Prototype. To także zmodyfikowany Civic, ale mniej szokujący. Między innymi pozostawiono grill Hondy, a nie potężny wlot rodem z Audi. Co ciekawe ten projekt wykorzystuje niektóre części z RC20GT.
Honda Civic Type R Honda Civic Type R Honda Civic Type R Honda Civic Type R Honda Civic Type R Honda Civic Type R

2019-01-11 - J. Kruczek

1

Komentarze do:
Mugen RC20GT, czyli Honda Civic Type R na sterydach

daro123 2019-01-21 10:12

Mi się nie podoba, grill jak w audi, a tylni dolny dyfuzor w linii prostej wygląda jak by od deski był rysowany