Logo
Volkswagen Golf R ABT

Volkswagen Golf R od ABT - niezaprzeczalnie mocny

Volkswagen Golf R to idealna propozycja dla młodych kierowców, których nie stać na nowy supersportowy samochód, ale chcą mieć osiągi, wygląd i czystą przyjemność z jazdy. R-ka spełnia wszystkie te wymogi, ale według ABT z auta da się wycisnąć jeszcze więcej pozytywnych epitetów. 

Volkswagen Golf R ABT Volkswagen Golf R ABT

Standardowo 2-litrowy silnik generuje tutaj 310KM. Niby wystarcza, ale jeśli weźmiemy pod uwagę poważniejsza konkurencję w postaci Mercedesa A45 oraz Audi RS3 start ze świateł nie wygląda już tak kolorowo. ABT potrafi temu zaradzić. Po zmianach komputera z jednostki benzynowej udało się wykrzesać 400KM oraz 500Nm, a to wszystko przenoszone jest na obie osie. 

Zawieszenie nie pozostało bez zmian - nowe stabilizatory oraz regulacja wysokości z maksymalnym obniżeniem o 45mm względem serii - brzmi dość poważnie. 6-tłoczkowe zaciski oraz głośniejszy układ wydechowy z nowymi końcówkami z pewnością będą w stanie narobić hałasu w mieście. Ceny pakietu ani oficjalne osiągi nie są dokładnie znane, ale taki zestaw spokojnie może konkurować z niemieckimi rywalami premium. 
Volkswagen Golf R ABT Volkswagen Golf R ABT Volkswagen Golf R ABT

2017-10-31 - F. Michalak

0

Komentarze do:
Volkswagen Golf R od ABT - niezaprzeczalnie mocny